Fotowoltaika w pigułce - poradnik dla klientów

Czym jest fotowoltaika i dlaczego warto w nią inwestować?

Jedną z coraz bardziej popularnych inwestycji w ostatnich latach jest instalacja fotowoltaiczna. Jak zostało powiedziane, polega na pobieraniu energii z promieni słonecznych przez panele fotowoltaiczne, które za pomocą paneli inwertera przekształcane są w prąd zmienny. Ten już spokojnie czerpiemy z domowych gniazdek. Z roku na rok koszty utrzymania gospodarstwa domowego rosną i trudno to w jakikolwiek sposób ominąć. Coraz więcej więc płacimy za ogrzewanie, prąd, jedzenie i inne dobra, bez których nie bylibyśmy w stanie funkcjonować nawet na minimalnym poziomie. Na szczęście rośnie na świecie świadomość możliwości korzystania z naturalnych źródeł energii w postaci fotowoltaiki. I to jest osiągniecie techniczne, z które naprawdę warto skorzystać. To inwestycja, która szybko się zwraca, a korzyści wynikające z wyboru tego rozwiązania są niewspółmiernie wyższe, niż jednorazowo poniesione koszty. Inwestujemy w instalację fotowoltaiczną raz i stajemy się niezależni pod względem pobierania prądu. Naszą domową energię zasilają promienie słoneczne, których wbrew pozorom w Polsce jest wystarczająco dużo. Fotowoltaika ma głęboki sens i warto się nad tym tematem porządnie zastanowić.

Popularność i dobór instalacji fotowoltaicznej?

W ostatnich latach nastąpił dynamiczny rozwój fotowoltaiki. Wynika to zarówno ze wzrostu świadomości społeczeństwa odnośnie ekologii. Widzą Państwo jak rosną ceny prądu i jakie możliwości zaoszczędzenia daje gromadzenie domowej energii elektrycznej ze słońca. Panele w krajach zachodnich popularne stały się kilkadziesiąt lat temu, ale w Polsce stanowiły mniej przystępny sposób oszczędzania, niż dzisiaj. Popyt sprawił, że na rynku jest wybór. Decydując się na założenie instalacji paneli słonecznych u siebie, w domu, warto, aby Państwo skorzystali z opinii fachowców. Doradzimy Państwu, jakie rozwiązania okażą się najlepsze.

Ile czasu zajmuje zwrot inwestycji w fotowoltaikę?

Założenie instalacji fotowoltaicznej jest przedsięwzięciem jednorazowym, który stosunkowo szybko się zwróci, a biorąc pod uwagę wydajność paneli słonecznych, będą Państwo zadowoleni z efektów.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Analizę kosztów przygotujemy wspólnie z inwestorem. Warto pamiętać nie tylko o panelach, ale również o falowniku i osprzęcie montażowym. Profesjonalna firma fotowoltaiczna jak Voltana Energy pomoże zarówno dobrać, jak i odpowiednio zamontować pełną instalację fotowoltaiczną, będącą źródłem energii przez kolejne lata.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?


Inwestor staje przed kilkoma składowymi decyzjami, zanim całość projektu będzie mogła ujrzeć światło dzienne, a konkretnie pobierać energię słońca. Musi postanowić, ile paneli fotowoltaicznych będzie potrzebnych. Jaka ilość paneli fotowoltaicznych będzie niezbędna do osiągnięcia odpowiedniego, wystarczającego poziomu energii w domu. Jeśli więc decydujemy się na ten krok ku niezależności, musimy wszystko dobrze obliczyć.

Istniejące na rynku panele fotowoltaiczne mogą być monokrystaliczne lub polikrystaliczne. Zdecydowanie większą sprawność posiadają panele fotowoltaiczne monokrystaliczne, jednakże są one droższe. Jeśli więc chcą Państwo oszczędzić przy instalacji, można zdecydować się na wartościowe panele polikrystaliczne, które będą tańsze. Możemy też wybierać między wieloma producentami. Jednakże najlepiej zaufać rzetelnym wykonawcom jak Voltana Energy, którzy doradzą w odpowiednim doborze paneli fotowoltaicznych.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Napisz do nas! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Wyślij zapytanie

Share and Enjoy !

0Shares
0 0